Web Tv Nedir?

14 Şubat 2022

Web TV, Kurumların çalışanları, müşterileri, izleyicileri ve bayileri ile iletişimini sağlamak için geliştirilmiş internet üzerinde yayın yapma imkanıdır. Her kurum kendi içerisinde çalışanları ve müşterileri ile ayrı bir dünya. Hem çalışanlar hem de müşteriler farklı coğrafyalarda merkezden çoğu zaman uzak.

Dolayısı ile kurumların hem kendi çalışanları ile hem de müşterileri ile iletişimi çok ama çok önemli. Bu iletişimin çağımızda en güzel yolu video. Artık internet altyapıları da çok geliştiği için video mesajları ulaştırmak çok kolay ve çok hızlı. Video tam olarak yüz yüze iletişimin yerini tutmasa da ona en yakın ve etkili bir  yöntem. Bu sebeple kurumlar kendi iç kullanımları için Web Tv yayını veya İnternet Tv yayıncılığını tercih etmektedirler.

Kurum İçi Stüdyolar

Video mesajı etkin ve hızlı üretmek için kurum içi mini stüdyolar kuruyoruz. Bu sayede kurumlar video içeriklerini çok hızlı üretebiliyorlar. Bu stüdyolarda sadece video kaydı değil aynı zamanda internet üzerinden canlı yayınlar da gerçekleştirebiliyorlar. İçerik zenginliği sağlamak için “Green Box” stüdyolar kuruyoruz.

Kurum İçi İçerik Dağıtımı

Üretilen içeriklerin güvenli bir şekilde kurum çalışanlarına ulaştırılması için alt yapılar, portallar kuruyoruz. İster aynı çatı altında olsun isterse coğrafi olarak dağınık olsun tüm içerikleri ve canlı yayınları kurum It altyapısından ve otantikasyon kurallarından faydalanarak güvenli olarak dağıtıyoruz. Bu içerikler yönetici mesajları, eğitim videoları gibi içerikler olabilir. İçerikleri ister TV ekranlarına istenirse de PC lere dağıtıyoruz. Ayrıca eğitim gibi içeriklerde izleme denetlemesi yaparak kim izlemiş kim izlememiş kontrol edebiliyoruz.

Internet Dağıtımı

Müşteri iletişiminde içerikleri canlı olsun kayıt olsun internet üzerinden dağıtıyoruz. Youtube gibi popüler içerik portallarına uygun içerikler üretebiliyoruz. Youtube üzerinden canlı yayın yapacak sistemler sağlıyoruz. Internet altyapısının müsait olduğu her yerden, otellerden, kongre merkezlerinden canlı yayın yapabilecek sistemler kuruyoruz.

Web TV kurulumu, İnternet TV Yayını, Kurumsal TV yayını, Sanal Stüdyo kurulumu gibi projeleriniz için bize teklif formumuzdan, info@provideo.com.tr adresimizden veya 0212 320 97 77 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.